Mal i Zi

VIDEO/ Stuhia e fortë godet Malin e Zi, shkarkesat elektrike vrasin 5 lopë

Shkruar nga Liberale

VIDEO/ Stuhia e fortë godet Malin e Zi, shkarkesat elektrike vrasin 5

Mali i Zi është përfshirë nga stuhi dhe reshje të dendura  shiu, duke shkaktuar dhe dëme të shumta materiale. 

Në video të publikuara në rrjete sociale shihet se të prekura janë Ulqini, Tivari, dhe Tuzi.

Disa shtëpi janë përmbytur, ndërsa në një familje rrufeja goditi dhe vrau pesë lopë.

“Pesë lopë u goditën, të gjitha ngordhën në livadh”, është shprehur një banor i zonës.

VIDEO/ Stuhia e fortë godet Malin e Zi, shkarkesat elektrike vrasin 5

Ekipet e shpëtimit në Zhabljak kanë dalë në terren menjëherë pas ndërprerjes së shiut dhe po punojnë për riparimin e dëmeve të shumta. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH