Mal i Zi

Dhunë brutale ndaj 3 shqiptarëve në Malin e Zi pasi i dëgjuan të flisnin shqip, ministri Balla komunikim urgjent me homologët e vendit fqinj

Shkruar nga Liberale
Dhunë brutale ndaj 3 shqiptarëve në Malin e Zi pasi i

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur ditën e sotme në Malin e Zi, ku  3 shqiptarë janë dhunuar nga 8 persona të veshur me uniformë ushtarake.

Aktualisht Policia e Herceg Novit po merr deklarimet dhe po kryen ndalimin e personave të dyshuar.

8 autorët dyshohet se janë serbë nga Bosnje Hercegovina. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se ata i kanë dhunuar pasi i kanë dëgjuar të flasin shqip

Ende nuk ka detaje të tjera për këtë ngjarje, por mësohet se ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka marrë kontakt me ministra të Qeverise së Malit të Zi. Ministri Balla ka kërkuar informacion lidhur me këtë ngjarje të ndodhur Herceg Novi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH