Bota

Izraeli merr përgjegjësinë për vrasjen e komandantit të lartë të Hezbollah

Shkruar nga Liberale

Izraeli merr përgjegjësinë për vrasjen e komandantit të

Izraeli ka marrë përgjegjësinë për vrasjen e komandantit të lartë të Hezbollah, Taleb Abdullah.

“Për shumë vite, Abdullah planifikoi, promovoi dhe kreu shumë akte terrorizmi kundër qytetarëve të Izraelit,” thuhej në një deklaratë të IDF.

“Në sulm u vranë edhe tre terroristë të tjerë nga organizata që ishin me të”.

Vrasja e tij bëri që Hezbollah të lëshonte më shumë se 160 raketa në veri të Izraelit mëngjesin e sotëm.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH