Globi

Vret dy ish-sportistet në banesë dhe më pas qëllon veten për vdekje

Shkruar nga Liberale
Vret dy ish-sportistet në banesë dhe më pas qëllon veten

Dy ish sportiste janë vrarë gjatë fundjavës në një vrasje dhe vetëvrasje në Miami, Florida. Ato janë identifikuar si ish-lojtare hokej të Kolegjit New England, Meghan Moore dhe Sidney Capolino.

Policia tha se ngjarja ndodhi të shtunën mbrëma në një kompleks godinash në jugperëndim të Miami.

Sipas policisë së Miami, 40-vjeçari Luis Napoles qëlloi Moore, një e diplomuar në vitin 2017 në Barnstable, jashtë banesës së saj.

Më pas ai qëlloi Kapolinon brenda banesës përpara se të qëllonte dhe të vriste veten, tha policia.

Policia tha se duket se Napoles dhe Moore ishin në lidhje dhe që të tre jetonin së bashku.

Një zëdhënës i Kolegjit Nju Angli tha se Moore u diplomua në 2021 dhe Capolino u diplomua në 2022. Të dyja ishin anëtarë të ekipit të hokejit për femra.

Sipas kolegjit, Moore ishte më parë një lojtare e shquar për ekipin e tyre.

“New England College është thellësisht e pikëlluar nga humbja tragjike e dy të diplomuarve të fundit, Sidney Capolino '22 dhe Meghan Moore '21," tha Kolegji New England në një deklaratë. "Meghan dhe Sidney ishin të njohura për shumë njerëz në kampus, dhe ne po i ndajmë me familjet dhe miqtë e tyre mendimet dhe lutjet tona në këtë kohë të vështirë. Ndërsa është e rëndësishme që ne të mbështesim dhe kujdesuni për njëri-tjetrin."

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH