Bota

E rëndë/ I mituri me autizëm abuzohet seksualisht nga 42-vjeçari

Shkruar nga Liberale

E rëndë/ I mituri me autizëm abuzohet seksualisht nga

Një rast i rëndë abuzimi seksual ka ndodhur në Greqi, pasi një pakistanez 42-vjeçar akuzohet se ka përdhunuar një djalë 13-vjeçar me autizëm.

42-vjeçari është lënë në paraburgim, ndërsa akuzohet përveprën penale abuzimin me një person të paaftë për t’i rezistuar një akti seksual dhe gjithashtu për akte seksuale me një të mitur nën moshën 12-vjeç. Para hetuesisë, i akuzuari, sipas informacioneve, ka mohuar atë që i atribuohet.

Rasti është zbardhur pas denoncimit të nënës së fëmijës, e cila ka mobilizuar menjëherë ELAS-in. Policët arrestuan të huajin jashtë shtëpisë së tij në Zefyri. 42-vjeçari dyshohet se e joshi fëmijën në shtëpinë e tij mesditën e së premtes, duke i premtuar se do t’i jepte patina pasi e dinte që viktima i pëlqente patina.

Poll
SHQIPENGLISH