BE

14-vjeçarja viktimë e për*dhunimit në grup, hetohet roli i 11-vjeçares

Shkruar nga Liberale

14-vjeçarja viktimë e për*dhunimit në grup, hetohet roli i

Një vajzë 14-vjeçare është përdhunuar nga një grup të rinjsh në Courtret, në rajonin e Flanders, një incident që ka tronditur Belgjikën .

Vajza shkoi në ditët e Pashkëve katolike, në fillim të prillit, me shoqen e saj 16-vjeçare në një pyll dhe aty e prisnin rreth dhjetë adoleshentë, më i vogli prej të cilëve 11 vjeç . 14-vjeçari u përdhunua në grup me një grup djemsh që ngarkonin video në rrjetet sociale .

Mediat belge raportojnë se ngjarjet kanë ndodhur në tre ditë, por nuk dihet nëse vajza është mbajtur rob gjatë asaj kohe.

Roli i 11-vjeçarit në ngjarje është ende nën hetim.

Adoleshentët u arrestuan ndërsa vajza po merr ndihmë psikologjike.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH