Aktualitet

Arrestohet nga "Piranjat" 20-vjeçari që torturonte qenin

Shkruar nga Liberale
Arrestohet nga "Piranjat" 20-vjeçari që torturonte qenin
Pas videos së publikuar nga emisioni “Piranjat”, ku një 20-vjeçar është kapur duke torturuar një qen , policia ka reaguar menjëherë. Ato bëjnë me dije se kanë identifikuar dhe kapur autorin. Njoftimi i plotë: Në lidhje me lajmin e dhënë ditën e sotme, i cili bën fjalë për një video të postuar në emisionin investigativ “Piranjat”, në të cilën shfaqet një shtetas duke keqtrajtuar një qen, ju sqarojmë se: Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, në bazë të informacioneve të marra, bënë kapjen dhe shoqërimin në ambientet e Policisë, si dhe filloi procedimi në gjendje të lirë, për shtetasin: -M. I., 20 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Keqtrajtimi i kafshës”. Materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH