Aktualitet

Arrestohet biznesmeni shkodran, ja për çfarë akuzohet

Shkruar nga Liberale
Arrestohet biznesmeni shkodran, ja për çfarë akuzohet

Policia ka arrestuar sot një biznesmen shkodran, në tentativë për t’u larguar nga vendi i cili ishte shpallur në kërkim në kundër të aksionit kundër informalitetit.

Në pranga ka rënë pronari i një fabrike në pikën kufitare të Muriqanit.

"Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomike e Financiare në DVP Shkodër u ndalua shtetasi në kërkim G. B. 61 vjeç, banues në lagjen “Ahmet Haxhija”, Shkodër", njofton policia.

Njoftimi i policisë:

Shkodër

Vijon operacioni policor i koduar “Fermentimi”, kundër informalitetit, për goditjen e veprimtarisë së kundërligjshme të prodhimit të produkteve ushqimore. Kapet dhe ndalohet nga shërbimet e PKK Muriqan pronari i fabrikës i shpallur në kërkim.

Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomike e Financiare në DVP Shkodër u ndalua shtetasi në kërkim G. B. 61 vjeç, banues në lagjen “Ahmet Haxhija”, Shkodër.

Në lagjen “Skënderbeg”, në zonën industriale ish-fermentimi, në punishten e firmës së këtij shtetasi, më datë 16.10.2019 është konstatuar se prodhoheshin përsëri produkte të ndryshme ushqimore në kundërshtim me ligjin, edhe pse e kishte të ndaluar që nga data 28.03.2018 prodhimin e artikujve ushqimorë.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprat penale “Prodhimi i kundërligjshëm i artikujve dhe mallrave industriale dhe ushqimore” dhe “Fshehja e të ardhurave”. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH