Kronikë

Aksident në Durrës, 15-vjeçarja me të atin përplasen nga automjeti i drejtuar nga 18-vjeçari

Shkruar nga Liberale
Aksident në Durrës, 15-vjeçarja me të atin përplasen

Një aksident ndodhi gjatë mbrëmjes në qytetin e Durrësit.

Raportohet se babai ndodhet në gjendje kritike për jetën, ndërsa 15-vjeçarja ka pësuar thyerje në të dyja këmbët.

‘JOQ’ raporton se i plagosur rëndë ka mbetur një burrë rreth të 50-tave i cili udhëtonte me motor së bashku me të bijën e tij.

Dëshmitarë nga vendngjarja kanë treguar se mjeti që u përplas me to drejtohej nga një 18-vjeçar dhe miku i tij, të cilët u futën në parakalimin e gabuar duke u përplasur me 50-vjeçarin dhe të bijën.

Drejtuesi i motorit ka marrë plagë të rëndë në këmbë dhe në bark.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH