Mal i Zi

Abazoviç: URA është e hapur për dialog për qeverinë nëse vjen një ftesë nga Lëvizja Evropa Tani

Shkruar nga Liberale
Abazoviç: URA është e hapur për dialog për

Kryeministri në Malin e Zi, Dritan Abazoviç deklaroi se partia që ai drejton, URA nuk ka marrë asnjë ftesë zyrtare nga Lëvizja Evropa Tani për të diskutuar për qeverinë e re, por se është i hapur për dialog nëse vjen ftesa.

“Nuk kemi marrë asnjë ftesë zyrtare, as nuk insistojmë. Nëse ka ftesë, ne jemi këtu. Jemi gjithmonë pro dialogut, është çështje e kulturës politike. Qëndrimi ynë është shumë i qartë”, tha Abazoviç, shkruan RTCG.

Abazoviç ka vlerësuar se negociatat për formimin e qeverisë është dashur të zhvillohen në një mënyrë tjetër.

“Unë mendoj se negociatat duhet të ishin zhvilluar ndryshe dhe me një platformë tjetër. Gjithçka që kemi dëgjuar deri më tani ka të bëjë me disa pika të përgjithshme, se Mali i Zi është një vend i pavarur dhe të ngjashme, që kuptohet. Ne duhet të insistojmë në infrastrukturë dhe projekte të tjera që plotësojnë nevojat e qytetarëve të Malit të Zi lart”, theksoi ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH