Kosova

Fitorja e Vuçiç, Von Cramon: Konstatuam shumë parregullsi

Shkruar nga Liberale
Fitorja e Vuçiç, Von Cramon: Konstatuam shumë parregullsi

Eurodeputetja Viola von Cramon ka kërkuar hetim të proçesit zgjedhor në Serbi, ku në rolin e vëzhgueses nga delegacioni i Parlamentit Europian, thotë se janë konstatuar parregullsi të shumta.

“Zgjedhjet serbe u mbajtën në kushte të pabarabarta dhe u zhvilluan me parregullsi të shpeshta në ditën e zgjedhjeve dhe para saj, si keqpërdorimi i burimeve administrative, blerja e votave dhe cenimi i fshehtësisë së votës”, tha Von Cramon.

Ajo tha se ishte dëshmitare që u sollën votues nga etniteti i Republikës Srpska nga Bosnja e Hercegovina.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH