Globi

24 orë çift! Dhëndrri theu rregullin e vetëm që nusja i kishte vendosur ditën e dasmës, divorcohet të nesërmen

Shkruar nga Liberale
24 orë çift! Dhëndrri theu rregullin e vetëm që nusja

Mund të ishte dita më e bukur e jetës së saj, por u kthye në një makth. Edhe pse disa besojnë se reagimi i nuses ndaj sjelljes së dhëndrit, pra vendimi i saj për t'u divorcuar, ishte i ekzagjeruar.

Një nuse ndau në rubrikën e këshillave të Slate, Dear Prudence, historinë e pazakontë nga dasma e saj.

" I vetmi rregull që kisha vendosur për pritjen, ishte të mos më vendosje torta e dasmës në fytyrë " (një shaka e zakonshme në dasmat amerikane). Megjithatë, dhëndri nuk e dëgjoi atë dhe pasojat ishin ndoshta më të këqija nga sa e kishte imagjinuar.

"Kam ikur. Të nesërmen i thashë se mbaruam. Dhe unë i qëndrova kësaj", rrëfeu ajo.

Familjarët e saj e këshilluan dhe i thanë se ajo i kishte dhënë shumë rëndësi incidentit.

“ Ata u mblodhën të gjithë dhe më thanë t'i jepja një shans të dytë. Që po e parafrazoj për shkak të problemeve që kam (vuaj nga klaustrofobia e rëndë pas një aksidenti automobilistik vite më parë) dhe më kapi paniku kur ndjeva tortën në fytyrë.

Të afërmit i thanë se nëse ka dashuri ajo nuk duhet ta braktisë martesën në vështirësinë e parë.

Sipas saj fakti që ai nuk e respektoi dëshirën e saj ishte si një "karton i kuq ”: “ Fakti që nuk ju pëlqen kjo shaka, duhet të mjaftojë që ai të mos e bëjë ”.

 "Nëse dikush ju tregon mungesë respekti që në fillim, gjërat vetëm do të përkeqësohen. Ai mund të jetë duke testuar kufijtë e tij se sa larg mund të shkojë sjellja e tij."-tha këshilltarja e marrëdhënieve, Carla Romo.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH