Aktualitet

Zjarr në Dukat të Vlorës, era po favorizon përhapjen e flakëve

Shkruar nga Liberale
Zjarr në Dukat të Vlorës, era po favorizon përhapjen e

Një tjetër vatër aktive zjarri regjistruar brenda 24 orëve në Vlorë.

Mësohet se është përfshirë nga flakët një kodër në fshatin Dukat, duke djegur shkurre dhe bimësi.

Flakët mendohet të jenë vendosur nga barinj në zonë teksa po favorizohen nga era duke marrë përmasa të mëdha.

Bëhet me dije se është vështirë ndërhyrja nga forcat zjarrfikëse për shkak të terrenit të vështirë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH