Aktualitet

Xhelal Mziu jep dorëheqjen nga drejtimi i PD-së në Kamëz

Shkruar nga Liberale
Xhelal Mziu jep dorëheqjen nga drejtimi i PD-së në Kamëz

Ish-kryebashkiaku Xhelal Mziu ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i degës së PD në Kamëz.

Ky vendim i Mziut lidhet me garën e brendshme në parti, ku sipas një udhëzimi të nxjerrë nga kryesia e PD-së, kandidatët për kryetarë bashkie dhe ata për deputetë duhet të propozohen nga anëtarësia e demokratëve.

I njëjti udhëzim i ndalon kryetarët dhe sekretarët e degëve të propozohen si kandidatë në zgjedhjet e brendshme, për të shmangur ndikimin që ata kanë.

Në rast se duan të kandidojnë duhet të japin më parë dorëheqjen nga këto funksione.

Më herët kanë dhënë dorëheqjen edhe kreu i PD, dega Korcë dhe Fier.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH