Politikë

Vjen reagimi pas shkarkimit nga Kuvendi i PD-së, Gaz Bardhi "sulmon" Bashën duke i vjedhur një thënie Dostojevskit

Shkruar nga Liberale

Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me Kuvendin Kombëtar të PD-së, të thirrur nga Lulzim Basha. Mes ironisë, Bardhi kujtoi një thënie të Dostojevskit.

Të jetosh në deziluzion, është fatkeqësi personale. Të mashtrosh me vetëdije të tjerët dhe mbi të gjitha veten, për të disatën herë, është e pafalshme!”, shkruan Bardhi.

Statuti i miratuar sot e shkarkon atë nga kryetar i grupit parlamentar, post që ia dorëzon Bashës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH