Aktualitet

Vijon rënia e euros, shënon një tjetër rekord të ulët historik

Shkruar nga Liberale
Vijon rënia e euros, shënon një tjetër rekord të

Monedha europiane e ka nisur javën duke u zhvlerësuar më tej në raport me lekun dhe ka zbritur të hënën në 105.7 lekë, duke shënuar kështu një tjetër rekord të ulët historik.

Që prej fillimit të vitit monedha europiane ka humbur plot 8.8 pike në raport me lekun.

E duke marrë në konsideratë se jemi në sezon turistik ku pritet një fluks i shtuar në valutë nga turizmi dhe prurjet e emigrantëve duket se euro do të vijojë të dobësohet edhe më tej.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH