Aktualitet

Vidhnin gomat e makinave të parkuara, pranga shqiptarit dhe grekut në Athinë

Shkruar nga Liberale
Vidhnin gomat e makinave të parkuara, pranga shqiptarit dhe grekut në

Një shqiptar dhe një shtetas grek janë arrestuar në Atikë të Athinës pasi akuzohen për vjedhje.

Sipasa asaj që raportojnë mediet greke, policia kishte pikasur lëvizjen e dyshimtë të dy personave, të cilët më pas i kanë kapur në flagrancë duke vjedhur gomat e një makine.

Banorët e zonës ishin ankuar pak ditë më parë, duke thënë se makinat e tyre i kishin gjetur në mëngjes pa goma.

Gjatë kontrollit të makinës së autorëve, policia ka gjetur edhe katër goma që ata i  kishin vjedhur vetëm pak minuta para se të arrestohen nga një makinë “Toyota”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH