Aktualitet

Video/ Blindohet Tirana, Dritan Dajti del nga burgu dhe shkon…

               Publikuar në : 13:41 - 10/01/20 liberale

Dritan Dajti, i dënuar me 25 vite burg për vrasjen e 4 policëve, është shfaqur sot për herë të parë në publik pas shumë vitesh.

Sipas gazetës Tema, Dajti është shoqëruar sot në mëngjes, në zonën e ish-bllokut nga një numër i lartë efektivësh policie drejt një klinike dentare.

Më 8 shkurt 2019, Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda rrëzoi dënimin e përjetshëm në ngarkim të Dritan Dajtit, i dënuar për vrasjen e 4 policëve.

Dajti ekzekutoi në plazhin Iliria në vitin 2009 në Durrës, 4 policë. Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Freskaj dhe Sajmir Duçkollari u vranë më 7 gusht të vitit 2009, kur Forcat Operacionale shkuan të arrestonin Dritan Dajtin, i cili asokohe ishte shpallur në kërkim për vrasjen e biznesmenit Agim Beqo.

Policia shoqëron Dritan Dajtin të rregullojë dhëmballat në ish bllok

Policia shoqëron Dritan Dajtin të rregullojë dhëmballat në ish bllok

Gepostet von Gazeta TemA am Freitag, 10. Januar 2020

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back