Aktualitet

Gazeta Liberale hapet sot me: Venecia frenon qeverinë

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet sot me: Venecia frenon qeverinë

Tejkalimi i kompetencave kushtetuese, nuk garanton shkarkimin thotë opinioni i Komisionit të Venecias, ndërsa pak orë para publikimit të versionit përfundimtar, kryeministri u ka kërkuar deputetëve kohë për ta shqyrtuar mendimin e ekspertëve e për të përpunuar hapat e mëtejshëm.

Një frenim i tillë, mund të çojë edhe në braktisjen e idesë së shkarkimit të presidentit Meta, në një kohë që zgjedhjet lokale  u mbajtën më 30 qershor dhe 13 tetori kaloi i heshtur.

Zbuloni më tepër në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH