Sport

UEFA vendos, ja ku do të luhet ndeshja Shqipëri-Francë

Shkruar nga Liberale
UEFA vendos, ja ku do të luhet ndeshja Shqipëri-Francë

UEFA ka vendosur përfundimisht se kur do të luhet ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës. Mësohet se ndeshja e 17 nëntorit do të luhet në “Arenën Kombëtare”.

UEFA ka pritur edhe ndeshjen testuese ditën e djeshme, mes femrave të Vllaznisë dhe Apolonisë, ku delegatët kanë mbetur të kënaqur me kushtet për stadiumin.

Pas kësaj, institucioni më i lartë europian të futbollit, që ndeshja me Francën të luhet tek “Arena Kombëtare”.

Kjo ndeshje do të jetë, e fundit sa u përket eliminatoreve për Euro 2020, ku në tashmë nuk kemi më shpresa për kualifikim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH