Sport

U përplas gjatë garës, humb jetën piloti 20-vjeçar

Shkruar nga Liberale
U përplas gjatë garës, humb jetën piloti 20-vjeçar

Afridza Munandar, piloti i motorëve ka humbur jetën pas përplasjes në pistën e Sepangut, gjatë turneut “Taletn Cup” që po zhvillohej në Malajzi.

I riu u përplas gjatë xhiros së parë dhe nuk arriti t’u mbijetonte plagëve të marra. Gara u pezullua prej xhiros së parë, me komisarët e pistës që nxorën flamurin e kuq dhe të gjithë e kuptuan se aksidenti ishte mjaft i rëndë.

20-vjeçari u dërgua menjëherë në spital me helikopter, por nuk arriti të mbijetonte.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH