Aktualitet

Tritol makinës së prokurorit, kreu i Gjykatës: Veprim burracakësh

Shkruar nga Liberale
Tritol makinës së prokurorit, kreu i Gjykatës: Veprim

Kryetari i Gjykatës së Vlorës, Skënder Haluci, ka reaguar për vënien e eksplozivit ndaj makinës së prokurorit Albert Kuliçi.

Ai e ka dënuar aktin dhe e ka cilësuar një gjest frikacak prej burracakësh sulmin me tritol ndaj makinës së prokurorit, Kuliçi sot në Vlorë.

"Jemi në mbështetje të tij dhe për ta mbështetur në aktivitetin e tij si prokuror.  Nuk ka asnjë lidhje tjetër vetëm nga detyra. Është ngjarje shumë e shëmtuar prej frikacakësh  e burracakësh që veprojnë me maska dhe me tritol. Ne do të përgjigjemi me akte dhe me dënime. Nuk tërhiqemi. Gra e burra në Prokurinë dhe në Gjyqësorin e Vlorës punojnë natë e ditë vetëm për të zbatuar ligjin. Janë disa raste që goditet gjyqësori. Po goditet gjyqësori edhe me baltë jo vetëm me tritol. Siguroj qytetarët e Vlorës që kanë vu dorë, dhe kanë grabitur prona të qytetarëve të Vlorës nuk kanë për t'i gëzuar. Ka lidhje me ngjarje konkrete dhe jo konkrete. Janë më shumë se 4 milion euro të sekuestruara. Ajo është e vetmja pistë. Kam  shumë besim se ngjarja do të zbardhet", tha Haluci./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH