Kryesore

Tre raste të reja me Covid në Kosovë

               Publikuar në : 17:04 - 25/10/21 liberale

Shifrat e infektimeve në Kosovë duken mjaft optimiste për situatën pandemike.

Në raportin ditor të Ministrisë së Shëndetësisë bëhet e ditur se kane rezultuar tre raste të reja të infektuarish dhe një viktimë.

Rastet e reja pozitive rezultuan pas testimit të 1,298 mostrave.

Në 24-orëshin e fundit, 20 pacientë u konfirmuan si të shëruar. Aktualisht, raste aktive me koronavirus janë 438.

Fushata e vaksinimit në Kosovë ka nisur në muajin mars dhe deri sot janë dhënë mbi 1.5 milion vaksina.

Numri i qytetarëve të vaksinuar plotësisht ka kaluar 703,000

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back