Aktualitet

Tragjike/ 4 shqiptarë dhunojnë për vdekje një 42-vjeçar grek

Shkruar nga Liberale
Tragjike/ 4 shqiptarë dhunojnë për vdekje një

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Greqi, ku 4 shqiptarë kanë dhunuar për vdekje një 42-vjeçar grek, i cili ndodhej ne lokal me të dashurën e tij, por në një moment është shkëputur për të shkuar në tualet.

Në këtë kohë, një grup të rinjsh me origjinë shqiptare i kanë ngacmuar të dashurën 42-vjeçarit, i quajtur Dhimitri.

Sapo ky i fundit është kthyer në tavolinë është njoftuar nga e dashura për ngjarjen. Menjëherë ai është çuar dhe ka shkuar drejt 4 shtetasve shqiptare, te cilët sipas dëshmitareve, njihen si problematike në zonë.

Shqiptarët i janë sulur 42 vjeçarit dhe e kanë nxjerrë jashtë lokalit. Ata kanë nisur ta godasin duke përdorur edhe një përforcues metalik grushti.

Greku mori plagë në kokë dhe pjesë të tjera të trupit. Goditjet në koke ishin te rënda duke shkaktuar dhe hemorragji. Ndërkohë menjëherë është njoftuar ambulanca por pavarësisht ndihmës së mjekeve ai nuk arriti t’i mbijetoje plagëve.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autoreve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH