Globi

Tragjedi/ Refuzoi të martohej, ai e dogji me benzinë 28-vjeçaren

Shkruar nga Liberale
Tragjedi/ Refuzoi të martohej, ai e dogji  me benzinë

28-vjeçarja Rima Annan, një mësuese franceze nga Algjeria, po lufton për të qëndruar gjallë në një spital të Madridit, e cila u tentua të digjej e gjallë nga një fqinj në fund të shtatorit, pasi vajza fatkeqe refuzoi propozimin për martesë ndaj saj nga dhunuesi.

Gjithçka ndodhi kur mësuesja e re po priste në stacionin e autobusit për të marrë autobusin që do ta çonte në shkollën e fshatit fqinj, ku ajo punonte.

Sipas të afërmve të Ananit, të cilët folën për mediat franceze, fqinji i mësueses së re e lau me benzinë, ndezi shkrepësen dhe tentoi ta digjte të gjallë, sepse ajo kishte refuzuar propozimin e tij për martesë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH