Aktualitet

Sot pritet vendimi, reagon kryeministri holandez për negociatat

Shkruar nga Liberale
Sot pritet vendimi, reagon kryeministri holandez për negociatat

Ndërkohë që sot pritet të jepet vendimi për hapjen ose jo të negociatave me BE-në, kryeministri i Holandës, Mark Rutte për "Politico" ka thënë që Shqipëria ka bërë progres, por ka ende shumë punë për të bërë.

“Ne të gjithë e pranojmë se si në Maqedoninë e Veriut ashtu edhe në Shqipëri, janë bërë shumë punë të mëdha. Në përmirësimin e sundimit të ligjit në të dy vendet dhe ndryshimi i emrit të Maqedonisë së Veriut, për të zgjidhur konfliktin me Greqinë. Por duhet të bëhen akoma më shumë punë në të dy vendet dhe lista është pak më e gjatë për Shqipërinë”, ka thënë ai.

Dihet tashmë që Holanda ka dalë hapur kundër hapjes së negociatave./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH