Aktualitet

Siguria në vendin tonë gjatë 2019-s? Ja si e vlerëson Lleshaj

Shkruar nga Liberale
Siguria në vendin tonë gjatë 2019-s? Ja si e vlerëson

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka në një prononcim pas nspektimit në sallën operative të DVP Tiranë, për masat për festat e fundvitit është shprehur se që gjithë treguesit që karakterizojnë sigurinë publike në vend janë në nivelet më të mira historiken sa i përket 2019-s.

Pyetje: Zoti Ministër duke qenë se na ndajnë pak ditë nga mbyllja e vitit, si e vlerësoni rendin dhe sigurinë gjatë vitit 2019?

Ministri Lleshaj: 2019-ta ka qenë një vit i ngarkuar, e dini më mirë se sa unë ngarkesën që ka pasur Policia e Shtetit. mund të themi që po i afrohemi mbylljes së vitit me tregues mjaft optimistë, sa i përket progresit të bërë. Për këtë do kemi kohë të flasim ndoshta në ditët e para të janarit, në kuadër të një analize, ku do t’i pasqyrojmë më mirë treguesit. Por di të them kaq, që gjithë treguesit që karakterizojnë sigurinë publike në vend janë në nivelet më të mira historike. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH