Globi

Si sot 30 vite më parë, u shfaq për herë të parë seriali ikonik “Friends”

Shkruar nga Liberale
Si sot 30 vite më parë, u shfaq për herë të parë

Kanë kaluar saktësisht tridhjetë vjet nga premiera e serialit më të suksesshëm të Sitcom, “Friends”.

Episodi i parë u transmetua më 22 shtator 1994 në NBC, me 6 miq në Nju Jork. Që atëherë, seriali ishte i vendosur të thyente çdo rekord shikueshmërie.

Epilogu u shkrua më 6 maj 2004 dhe episodi i fundit u shikua nga 52.5 milionë shikues amerikanë.

Kjo e bëri atë finalen e pestë më të njohur të serialeve në historinë e televizionit botëror dhe episodin më të njohur televiziv të viteve 2000.

Deri më sot, Joe, Monica, Rachel, Ross, Chandler dhe Phoebe “shfaqen” çdo ditë në miliona shtëpi, me fansat që shikojnë episodet e shfaqjes pa pushim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH