Aktualitet

Shqipëria e "pushtuar" nga i nxehti afrikan

Shkruar nga Liberale
Shqipëria e "pushtuar" nga i nxehti afrikan

Vala e të nxehtit afrikan ka goditur vendin tonë këtë javë. Temperaturat kanë varjuar nga 28 deri në 33 gradë celsius.

Ndërkohë pritet që fundjava të jetë akoma dhe më problematike pasi temperaturat do të rriten ekstremisht duke kapur 40 gradë.

Sinoptikanët kanë parashikuar se fundi i qershorit dhe i gjithë muaj korrik do të jenë muajt ku temperaturat do të arrin kulmin, dhe vera do të jetë e thatë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH