Shqipëri

Vranësira dhe reshje shiu, prashikimi i motit për sot

Shkruar nga Liberale
Vranësira dhe reshje shiu, prashikimi i motit për sot

Mot relativisht i qëndrueshëm pritet për ditën e martë ku do të mbizotërojnë vranësirat por nuk do të mungojnë edhe intervalet me kthjellime.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët deri lokalisht mesatar në veri dhe qendër si dhe intensitet të ulët në zonën e jugut.

Temperaturat do të jenë:

Zonat malore 0 – 10
Zona qendrore 7 -16

Bregdeti 8 – 16 grade

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH