Sociale

Lulet që duhet të dhuroni për Shën Valentin. Si të zgjidhni të duhurat?

Shkruar nga Liberale

Lulet që duhet të dhuroni për Shën Valentin. Si të

Shën Valentini po vjen dhe mënyra më e bukur dhe romantike për t'ja uruar të dashurës tuaj këtë festë është duke i dhuruar lule.

Ky artikull përshkruan lulet më të mira që mund t’i dhurohen një vajze, të dashurës ose gruas tuaj, për të shprehur një ndjenjë dashurie dhe për t’i zbukuruar ditën.

Trëndafilat- Trëndafilat kanë qenë në krye të listës që nga fillimi. Një buqetë me trëndafila është një trend prej vitesh pasi ato konsiderohen si shenjë dashurie, dhe sinqeriteti.

Luledielli-Ndjenjat e ngrohtësisë dhe lumturisë përshkruhen nga luledielli. Këto lule të verdha të ndezura, ndonëse nxisin ndjenjat e verës, mund të dërgohen gjatë gjithë vitit, për t’i kujtuar partnerit tuaj se si ndiheni kur jeni me ta – të ngrohtë dhe të buzëqeshur si dielli!

Zambakët-Zambakët janë ndoshta më të ndryshmet e listës. Kanë disa kuptime sipas kulturës, ngjyrës dhe llojit. Zakonisht, zambakët përdoren për të nënkuptuar pastërtinë dhe përkushtimin e plotë ndaj një vajze.

Tulipanët- Tulipanët simbolizojnë llojin e përsosur të dashurisë së mundshme. Ato përfaqësojnë një ngrohtësi dhe dashuri të veçantë, gjë që i bën ato një opsion lulesh të përballueshme, por të bukur për zonjën tuaj.

Peonies- Janë lulet më të rralla të dhuruara pasi gjenden vetëm në stinën e tyre.
Duke qenë se nuk janë gjithmonë në stinë, dhurojini partneres tuaj këto lule të bukura si një dhuratë të veçantë dhe unike për t’i kujtuar se ajo është po aq e bukur dhe e veçantë!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH