Politikë

Meta sulmon ndërkombëtarët, premton rrëzimin e qeverisë “Rama” brenda pak muajsh

Shkruar nga Liberale

Meta sulmon ndërkombëtarët, premton rrëzimin e qeverisë

Ilir Meta premtoi në mbyllje të mbledhjes së Konventës së Lirisë se do të rrëzojë qeverinë e Ramës brenda pak muajsh. “Jo në 2025, por çështje muajsh do ta rrëzojmë Rilindjen”.

Meta ka sulmuar edhe ndërkombëtarët gjatë fjalës së tij në Konventën Kombëtare të Partisë së Lirisë.

Ndërsa përmendi ambasadorin e Italisë në Tiranë, ai theksoi se ambasadorët nuk mund të diskutojnë dekretet e Presidentit të Republikës.
Sipas ish-presidentit, nëse kjo ndodh ai do të jetë i pari që do t’i tregojë vendin dhe do të mbledhë të gjithë Shqipërinë përpara asaj ambasade.

“McGonigalët mendojnë se ne jemi popull pulash dhe thoni shkeleni Kushtetutën dhe bëjeni fërtele. Kështu e bëni ju i betoni anëtarët e Gjykatës Kushtetuese tek Lana. E zgjidhni prokurorin e Përgjithshëm me 69 vota nga 84 që e ka Kushtetuta. Turp Turp Turp për McGonigalët.
Do e kisha shpall ‘non grata’, por vetëm për marrëdhëniet me Italinë nuk e bëra, të dalë ambasadori i Italisë dhe të diskutojë për dekretin e presidentit, ku ndodh kjo? Le të guxojë ndonjë ambasador në Shqipëri të diskutojë dekretet e Bajram Begajt unë i pari do t’i tregoj vendin e do të mbledh të gjithë Shqipërinë përpara asaj ambasade”, tha Meta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH