Politikë

Mbledhja e këshillit bashkiak në Himarë, banori pështyn në fytyrë Vangjel Tavon, thirrje greqisht kundër, prefekti largohet

Shkruar nga Liberale

Mbledhja e këshillit bashkiak në Himarë, banori pështyn

Pas dorëheqjes së Jorgo Goros nga posti kryebashkiakut në detyrë të Himarës, vendi ka mbetur vakant dhe pa drejtues. Përpos Jorgo Goros, në burg ndodhet edhe Fredi Beleri, kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, i dënuar me 2 vite burg pasi u kap duke blerë votat para zgjedhjeve vendore të 14 majit.

Mbledhja ka nisur me tensione. Me thirrje Greqisht, banorët përzunë nga mbledhja prefektin e Vlorës Vangjel Tavon, ndërsa njëri prej tyre e pështyu në fytyrë.

Siç shihet nga pamjet një nga banorët me kapele në kokë pështyn në fytyrë prefektin, i cili e ruajti qetësinë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH