Politikë

"Edi Rama nuk e do Votën e Diasporës!" Basha: Partia Demokratike është e vetmja forcë politike që ka një propozim konkret

Shkruar nga Liberale

"Edi Rama nuk e do Votën e Diasporës!" Basha: Partia

Kryetari i PD, Lulzim Basha, përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se vota e emigrantëve është një detyrim dhe se Edi Rama nuk e do një gjë të tillë.

Sipas Bashës, PD është e vetmja forcë politike që ka një propozim konkret për Votën e Diasporës.

Më poshtë postimi i plotë i kryetarit të Partisë Demokratike:

Edi Rama nuk e do Votën e Diasporës!

Partia Demokratike është e vetmja forcë politike që ka një propozim konkret për Votën e Diasporës.Angazhimi ynë që nga viti 2016 është që emigrantët të votojnë aty ku jetojnë. Vota e diasporës nuk është vetëm një e drejtë kushtetuese, por është përmbushje e një detyrimi ndaj Shqipërisë dhe ndaj shqiptarëve.

Të vendosur që vota e bashkatdhetarëve tanë, që jetojnë në emigracion, të ketë peshë të plotë në vendimmarrje të rëndësishme politike!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH