Politikë

Delegacioni i BE në Shqipëri: Mirëpresim lajmin për rikthimin e normalitetit në Parlament

Shkruar nga Liberale
Delegacioni i BE në Shqipëri: Mirëpresim lajmin për

Edhe delegacioni i BE në Shqipëria ka reaguar pas dakordësisë  mes mazhorancës dhe Rithemelimit, për ngritjen e komisioneve hetimore.

Mirëpresim lajmin për rikthimin e normalitetit në Parlament”, thuhet ndër të tjera në reagon.

Po ashtu thuhet se një parlament që funksionon mirë është thelbësor për të lehtësuar rrugën e Shqipërisë drejt anëtarësimit në BE, i cili është objektivi strategjik i vendit, i mbështetur nga shumica dërrmuese e shqiptarëve.

Reagimi i delegacionit të BE në Shqipëri:

Mirëpresim lajmin për rikthimin e normalitetit në Parlament.
Siç kemi thënë dhe më parë, një parlament që funksionon mirë është thelbësor për të lehtësuar rrugën e Shqipërisë drejt anëtarësimit në BE, i cili është objektivi strategjik i vendit, i mbështetur nga shumica dërrmuese e shqiptarëve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH