Politikë

Basha: Javën tjetër do të depozitojmë një padi në SPAK pë çështjen e inceneratorëve

Shkruar nga Liberale

Basha: Javën tjetër do të depozitojmë një padi në

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha foii pas mbyllje së seancës, ku deklaroi se javën e ardhshme, do të depozitojnë një padi për inceneratorët në SPAK.

Ai u shpreh se Rama do t'i ikë përgjegjësisë në lidhje me këtë çështje.

“Nuk është sensi i parlamentarizmit dhe i demokracisë. Kushtetuta e Shqipërisë kryeministrin e bën përgjegjës për çdo akt. Është e qartë që Rama do të ik përgjegjësisë, do t’i ik llogaridhënies para opinionit publik.

Një nga vendet për të shpalosur mbrojtjen e tij, nuk e ka bërë këtë, ndaj ne do të depozitojmë padinë javën e ardhshme në SPAK”-tha Basha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH