Kronikë

Shpërthim me tritol në Fushë Krujë, lëndë plasëse në një banesë

Shkruar nga Liberale

Shpërthim me tritol në Fushë Krujë, lëndë

Një sasi lënde plasëse ka shpërthyer në Fushë Krujë këtë të shtunë.

Shpërthimi ka ndodhur në një banesë dhe ka vetëm dëme materiale.

Nuk dihet ende shkaku dhe autori i vendosjes së tritolit.

Më datë 18.05.2024, rreth orës 22:10, në Arrameras, në ambientet e jashtme të banesës së shtetasit A. K., dyshohet se ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse, dhe si pasojë ka vetëm dëme materiale (është dëmtuar porta e jashtme).

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH