Kronikë

Dy automjete përplasen 'kokë më kokë', plagosen RËNDË shoferi dhe pasagjerja

Shkruar nga Liberale

Dy automjete përplasen 'kokë më kokë', plagosen

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Balldre-Torovicë ku dy automjete janë përplasur 'kokë më kokë' me njëra tjetrën.

Për pasojë kanë mbetur të plagosur shoferi dhe pasagjerja e mjetit tip Mercedes, ku janë dërguar në spitalin e Lezhës dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Dyshohet se shkak për këtë aksident është bërë lëvizja jo e kujdesshme e njërit prej mjeteve që po lëvizte drejt Lezhës. Rruga është e ngushtë dhe nuk ka mbajtur anën për të dalë jashtë rruge në kthesë e për pasojë është përplasur me një fouristradë që po lëvizte në drejtim të Torovicës.

Ndërkohë policia po kryen veprimet hetimore për këtë rast e për rreth një orë pati dhe bllokim të këtij segmeti rrugor.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH