Kronikë

Aksident tjetër TRAGJIK në mbrëmje, humb jetën 32 vjeçari shqiptar në Itali

Shkruar nga Liberale
Aksident tjetër TRAGJIK në mbrëmje, humb jetën 32

Një 32-vjeçar me origjinë shqiptare humbi jetën pas një  aksidenti të rëndë rrugor të ndodhur në orët e vona të pasdites në zonën Selva Piana të Mosciano Sant’Angelo, Itali.

Sipas mediave italiane, rreth orës 18:00, makina Fiat Punto me të cilën po udhëtonte 32-vjeçari, në një kryqëzim, u përplas me një Audi A3 që drejtohej nga një djalë 25-vjeçar.

Pavarësisht ndihmës emergjente dhe pavarësisht masave reanimuese të marra, i riu shqiptar ka ndërruar jetë.

Nga ana tjetër, 25-vjeçari ka mbetur i plagosur në aksident dhe është transportuar në spital.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH