Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Euro sërish drejt "greminës", çfarë ndodh me dollarin amerikan dhe monedhat e tjera?  

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Euro sërish drejt "greminës",

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.1 lekë dhe do shitet me 93.1 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100.1 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 101.2 lekë dhe do shitet me 102.2 lekë dhe paundi britanik do blihet me 116.2 lekë dhe do shitet me 117.1 lekë.

KËMBIMI VALUTOR SOT/ Euro sërish drejt "greminës",

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH