Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR/ Sot EURO dhe DOLLARI vijnë me rritje, çfarë ndodh me monedhat e tjera? 

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR/ Sot EURO dhe DOLLARI vijnë me rritje,

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 94.4 lekë dhe do shitet me 95.4 lekë.

Euro do blihet me 102.2 lekë dhe do shitet me 103 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 104.1 lekë dhe do shitet me 105.1 lekë.

Paundi britanik do blihet me 118.9 lekë dhe do shitet 120 lekë.

KËMBIMI VALUTOR/ Sot EURO dhe DOLLARI vijnë me rritje,

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH