Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR 19 Qershor/ Euro mbetet në "pikiatë", me sa blihen e shiten monedhat e tjera  

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR 19 Qershor/ Euro mbetet në

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar, sot një dollar do blihet me 92.8 lekë dhe do shitet me 93.7 lekë.

Ndërkohë, monedha evropiane euro, do blihet me 99.8 lekë dhe do shitet me 100.5 lekë.

Franga zvicerane, sot në tregun shqiptar do blihet me 103.8 lekë dhe do shitet me 104.8 lekë, ndërsa paundi britanik, do blihet me 117.6 lekë dhe do shitet me 118.6 lekë.

KËMBIMI VALUTOR 19 Qershor/ Euro mbetet në

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH