Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR SOT/ EURO sërish "gropë", DOLLARI vjen me rritje,  kush kryeson nga monedhat e huaja?

Shkruar nga Liberale
KËMBIMI VALUTOR SOT/ EURO sërish "gropë", DOLLARI vjen

Dollari amerikan ka pësuar një rritje këtë të martë më 30 prill dhe ai blihet sot me 93.3 lekë e shitet me 94.2 lekë sipas kursit të këmbimit valutor.

Sakaq monedha evropiane euro vijon të qëndrojë në nivele të ulëta, ajo në tregun valutor blihet me 99.9 lekë dhe shitet me 100.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 116.6 lekë dhe shitet me 118.6 lekë.

Franga zvicerane në tregun valutor blihet këtë të hënë me 101.4 lekë dhe shitet me 102.5 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH