Aktualitet

MOTI I DITËS/ Mbizotërim të reshjeve të shiut, si do të jenë temperaturat

Shkruar nga Liberale

MOTI I DITËS/ Mbizotërim të reshjeve të shiut, si do të

Këtë të martë priten reshje mesatare shiu në veri dhe në qendër të vendit, por lokalisht intensive në qarqet Shkodër dhe Kukës të shoqëruara me shtrëngata.

Ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta, por lokalisht mesatare në qarqet Berat dhe Korçë.

Sipas Institutit të Gjeoshkencës temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet 12/ 15°C, në vendet e ulëta 10/15 °C dhe në zonat malore 5/10 °C.

Ndërsa era pritet të jetë e lehtë deri mesatare.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH