Aktualitet

Zbulohen dy ndërtime pa leje, arrestohet një biznesmen një Sarandë, në kërkim një tjetër

Shkruar nga Liberale

Zbulohen dy ndërtime pa leje, arrestohet një biznesmen një

Policia e Sarandës ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit janë zbuluar dy ndërtime pa leje në qytet. Në kontrollin e bërë në vendin e quajtur "Pema e Thatë" në Ksamil, kanë gjetur një rrugë të betonuar, një godinë e veçuar për tualet me 7 ndarje, si dhe një mur dekorativ nga betoni.

Biznesmeni K. I., i cili jeton në zonën e Gjashtës dhe është 40-vjeç, është shpallur në kërkim për këtë rast. Një tjetër biznesmen, Ilia Marini, 60-vjeç, është ndaluar nga policia pasi ata kanë zbuluar se ai ka ngritur një ndërtesë me qëllim përfitimi në një dyqan të marrë me qera, e cila ka një shtesë me sipërfaqe prej 13.4 m2 pa leje.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH