Globi

Shkon në klinikë për të humbur peshë dhe vdes pas operacionit, i shoqi shkon për ta marrë, mjekët: Nuk jeton më

Shkruar nga Liberale
Shkon në klinikë për të humbur peshë dhe vdes pas

Ajo kishte bërë një operacion plastik të hënën e kaluar dhe dukej se kursi po vazhdonte rregullisht, por gjendja e saj u përkeqësua papritur gjatë natës. U dërgua me urgjencë në sallën e operacionit, por mjekët nuk mundën ta shpëtonin. Kështu vdiq  Giuseppina Grande, 49 vjeçe, nënë e dy fëmijëve, banuese në Arzano (Napoli ). Gruaja doli mëngjesin e djeshëm nga klinika Villa dei Fiori në Acerra, pas kontrollit lidhur me operacionin dhe çdo gjë dukej normal derisa sëmundja u shfaq gjatë natës.

Trupi i pajetë i saj u vu në dispozicion të autoriteteve gjyqësore, në pritje të ekspertizës së autopsisë, e cila duhet të hedhë dritë mbi shkaqet që çuan në vdekjen e 49-vjeçares. Policia, të cilës iu drejtua bashkëshorti i saj Giovanni Effice, sekuestroi edhe kartelat mjekësore në të cilat shënoheshin dy operacionet dhe trajtimet të cilave gruaja iu nënshtrua deri në vdekje.

Giuseppina e bëri operacionin e barkut të hënën e kaluar. Një operacion që shërben për heqjen e akumulimeve të indit dhjamor dhe lëkurës së tepërt që kryhet në mënyrë rutinore në klinikën Acerra, e konsideruar si një ekselencë për këtë lloj operacioni. Ecuria postoperatore e Xhuzeppinës dukej se ishte normale, aq sa mjekët i thanë se nuk kishte nevojë për tjetër këshillim, mëngjesin e djeshëm. Giuseppina, nga sa mësohet, është ndjerë e sëmurë në mes të natës, pas një hemorragjie të konsiderueshme. Bashkëshorti i saj Giacomo mendoj se ishte një ndërlikim normal dhe nuk u shoqëroi në mesnatë drejt spitalit, por u bë gati të shkonte në mëngjes, e ta sillte në shtëpi, por në vend të kësaj duhej të mësonte lajmin tragjik nga stafi i klinikës Ajo u dërgua me urgjencë në sallën e operacionit, ku një ekip kirurgësh po e priste. Por me gjithë përpjekjet e tyre më të mira, mjekët nuk arritën ta shpëtonin atë. Zemra e tij do të ndalonte së rrahuri në të gdhirë.

Lajmi për vdekjen e saj u përhap menjëherë në Arzano ku Giuseppina ishte shumë e njohur dhe e pëlqyer. Rrjetet sociale u vërshuan shpejt me mesazhe ngushëllimi nga miqtë, të afërmit apo të njohurit e thjeshtë.

Giuseppina Grande punonte si përfaqësuese e një marke të njohur ushqimesh dhe pak muaj më parë festoi diplomimin e vajzës së saj Anna në inxhinieri. Ajo ishte e martuar që nga 25 prilli 1998 me Giacomon, i cili ende nuk mund të besojë atë që ndodhi.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH