Aktualitet

Sherr mes tifozëve të Vllaznisë dhe Tiranës, 4 persona në spital

Shkruar nga Liberale
Sherr mes tifozëve të Vllaznisë dhe Tiranës, 4 persona

Tifozë të Vllaznisë dhe Tiranës janë përfshirë pasditen e së shtunës në nhjë sherr të dhunshëm mes tyre në Reps të Mirditës, pranë një pike karkuranti. Ngjarja ndodhi pas ndeshjes në Kukës, ku tifozët në kthim të Vllaznisë, kanë goditur me grushte dhe sende të forta tifozët e Tiranës.

Një autobus me tifozë është shoqëruar në komisariatin e Lezhës, ndërsa disa prej tyre u dërguan në spitalin e Lezhës ku po marrin ndihmë mjekësore.

Burime nga Spitali i Lezhës bëjnë të ditur se 4 prej tifozëve po marrin mjekim në spital. Ndërkohë, grupi hetimor po kryen veprimet proceduriale për veprime të mëtejshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH