Aktualitet

Qëllohet me armë shqiptari në mes të Athinës

               Publikuar në : 21:58 - 26/02/21 liberale

Një shqiptar është qëlluar me armë zjarri mbrëmjen e së premtes në sheshin Attiki të Athinës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20.00 kur janë dëgjuar edhe të shtënat.

Shqiptari, emri të cilit nuk bëhet i ditur është dërguar me urgjencë në spital ndërsa nuk ka të dhëna për gjendjen e tij. Sipas medieve greke, më pas 2 persona në dukje emigrantë kanë kërcënuar me armë një taksi dhe me të janë larguar nga vendi i ngjarjes.

Madje autorët kanë lënë edhe armën brenda në taksi. Policia ka marrë në pyetje shoferin e taksisë i cili thuhet se për shkak të tronditjes nuk ka qenë në gjendje të japë detaje të shumta.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back