Aktualitet

Protestuesit tentojnë të hapin dyert e Kryeministrisë, ndërhyn FNSH

Shkruar nga Liberale
Protestuesit tentojnë të hapin dyert e Kryeministrisë,

Pa rrëzimit të pemës së Krishtlindjeve, situata para Kryeministrisë është tensionuar.

Protestuesit tentuan të hapin dyert eKkryeministrisë, duke i goditur ato me mjete të forta.

Ndërkohë, Forcave të Rendit i janë bashkuar Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë. Me shkopinj gome dhe skafandra, ata kanë larguar turmën e të rinjve nga hyrja e godinës, duke i zmbrapsur në sheshin aty pranë.

Policia ka përdorur edhe spraj piper për largimin e tyre.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH