Aktualitet

Prokuroria e Përgjithshme nis hetimet ndaj Arjan Ndojas

Shkruar nga Liberale

Drejtuesja e Prokurorisë së  Përgjithshme, Arta Marku prej ditës së djeshme ka filluar verifikimin e fakteve të bëra publike në rastin e prokurorit Arjan Ndoja.

Verifikimet konsistojnë  në mbledhjen e të dhënave  për shkeljen e rregullave të papajtueshmërisë  me funksionin e magjistratit, parashikuar në nenin 103 shkronja “a” të ligjit 96/2016  “Për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve  në Republikën e Shqipërisë”.

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH